Kameralne studio jogi w centrum Katowic

Praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem sesji na macie, praktyka jogi w życiu codziennym pozwala z radością, wrażliwością, świadomością i jasnością przejść przez to życie (…) w sposób najpełniejszy z możliwych.

Donna Fahri „Joga – sztuka życia”

Zajęcia w studio prowadzone są w podejściu vinyasa krama joga.

Czym jest vinyasa krama joga?
W praktyce VKJ szukamy połączenia ruchu, oddechu, skupienia i świadomości ciała. W powolnych i stopniowo budowanych sekwencjach poszukujemy wygody, stabilności i płynnego, miękkiego oddechu. Jest to praktyka, która angażuje pracę całego ciała, w szczególności mięśnie głębokie i pracę z powięzią. VKJ uczy nas świadomości własnego ciała oraz rozumienia funkcji poszczególnych ruchów i asan, dzięki czemu każda osoba może dopasować praktykę do siebie, swoich potrzeb i celów, a nie tylko mechanicznie wykonywać wyuczone ruchy.

Uczestnicy o zajęciach jogi...

"
Rozpoczęcie kursu wynikało z pewnych potrzeb - umiejetność świadomej relaksacji organizmu, zmiejszenie dolegliwości bólowych, zwiększenie siły i żadna z nich nie została pominięta. Pomimo obaw, co do trudności do zrelaksowania się w grupie obcych ludzi, dzięki Tobie potrafiłam czuć się zupełnie komfortowo, a w momentach przymknięcia powiek, nawet na chwilkę zapominałam o otoczeniu. Bardzo doceniam odpowiadanie przez Ciebie na potrzeby kursantów, czasem zwolnienie tempa, niekiedy zatrzymanie się i odpowiadanie na pytanie, nie z rzadka wytłumaczenie, nawet pojedynczej osobie, jak dokładnie i pokolei wykonywać dany ruch. Kurs uczący świadomości i szacunku do swojego ciała a wszystko w atmosferze całkowitej tolerancji oraz wyrozumiałości.
"
Osoby z różną sylwetką, budową ciała, siłą i wytrzymałością są mile widziane. Liczba uczestniczek bardzo kameralna - można śmiało wyzbyć się wszelkiego wstydu, czy to ze względu na wygląd, czy umiejętności. Warianty pozycji dopasowane do schorzeń/ umiejętności/ wytrzymałości.
"
Z pewnością zwracam większą uwagę na oddech (poznałam też jego różne techniki!), na to, czy podczas praktyki nie forsuję się zbyt mocno, jak układa się moje ciało (przede wszystkim stopy - nigdy wcześniej nie myślałam o nich aż tak dokładnie!).
Z perspektywy krótkiego, ale jednak czasu, sądzę, że kurs był czymś na co musiałam trafić. Dał mi nową wiedzę, nową świadomość, których teraz bardzo poszukuję w jodze i upewnił mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chcę poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Dziękuję!
"
Cenię sobie podejście do ciała jakie jest promowane na kursie. Z wdzięcznością, szacunkiem, bez presji przekraczania granic. Podejście to tak na prawdę zachęca do eksplorowania, ale jako pozytywny efekt uboczny, a nie cel sam w sobie.

Aktualny grafik zajęć w Katowicach i online

W celu zapisu kliknij wybrane zajęcia w kalendarzu poniżej

Kilka słów o mnie

Moje spotkanie z jogą zaczęło się około 10 lat temu, kiedy ze względów m.in. zdrowotnych szukałam dla siebie pomocy w dolegliwościach fizycznych. Pierwsze spotkanie z jogą było dla mnie ogromnie odkrywcze. Chociaż praktykowałam uważność już od jakiegoś czasu, to na macie do jogi poczułam zupełnie dla mnie nową jakość skupienia, koncentracji, świadomości ruchu i ciała. Do dzisiaj pamiętam z jaką lekkością i radością wyszłam z tych pierwszych zajęć. Mogę śmiało powiedzieć, że była to miłość od pierwszego spotkania, chociaż później oczywiście już nie było tak kolorowo – dużo pracy, wysiłku, zmagania z regularnością, brakiem czasu, toną innych wymówek, ale wytrwałam i dzielnie pracowałam dalej, nie raz wracając na matę z myślą, że zaczynam od nowa.

 Stopniowo zaczęła zwiększać się moja świadomość ciała i jednocześnie odkrycie tego, że przez wiele lat swojego dorosłego życia stopniowo odcinałam się od ciała i wygodnie “zamieszkałam” w swojej głowie. Każde kolejne doświadczenie niosło ze sobą nową wiedzę i nowe możliwości pracy. Praca z napięciami w ciele, które od lat gromadziły różne historie i emocje stopniowo przynosiła efekty – większą pewność siebie, więcej współczucia do siebie i do innych, łagodność, cierpliwość, pokorę, ale też radość i swobodę. Kolejni Nauczyciele pokazywali mi nowe przestrzenie i możliwości, a przede wszystkim uświadomili mi, że joga to nie ćwiczenie fizyczne i wcale nie chodzi w niej o zaplatanie ciała w precelek czy zakładanie nogi za głowę, a o mądrą pracę z naszym ciałem, umysłem, emocjami i oddechem, o zwiększanie świadomości i uwalnianie się od napięć – bezcenna lekcja, którą z radością chcę przekazywać na macie dalej.

Ukończyłam studia Akademii Praktyków Jogi, a obecnie mam ogromną przyjemność uczyć się i zdobywać dalsze doświadczenie pod opieką Agnieszki i Macieja Wielobobów na prowadzonym przez nich kursie nauczycielskim.

Zajęcia prowadzone w studio:

Grupa ogólna

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i mających
doświadczenie w praktyce jogi, poziom praktyki i poszczególnych asan jest dopasowywany do grupy i indywidualnych uczestników. Praktykujemy w sposób spokojny i zrównoważony, w duchu vinyasa krama jogi, pracując jednocześnie nad rozluźnieniem i wzmocnieniem ciała i umysłu. 

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Katowicach.

Joga relaksacyjna online

Wieczorna joga dla wyciszenia i relaksu. W trakcie zajęć będziemy poszukiwać łagodnych zakresów ruchu, które poprowadzą nas w stronę większego rozluźnienia, wypuszczania napięć z ciała, zmniejszania stresu, uspokojenia umysłu. W celu odnalezienia spokoju i rozluźnienia w trakcie zajęć będziemy wykorzystywać odpowiednio dobrane asany (pozycje) i ich sekwencje, pracę z oddechem, wizualizacjami, automasażem, medytację.

Kurs początkujący

8-tygodniowy kurs wprowadzający do jogi. W trakcie spotkań będziemy stopniowo poznawać podstawy praktyki jogi oraz fundamenty pracy w nurcie vinyasa krama joga.
Kurs początkujący przeznaczony jest głównie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż z jogą lub ich dotychczasowa praktyka nie była regularna.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Katowicach.

Zapisy

Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc.
Zapisy na zajęcia dostępne są na stronie:
https://app.fitssey.com/beata_cugowska/frontoffice
lub bezpośrednio:
📞 +48519873977
📧 beata.cugowska@gmail.com

Cennik


🔸 pojedyncze zajęcia – 40 zł
🔸 karnet 4x zajęcia – 140 zł
🔸 karnet 8x zajęcia – 200 zł
Karnety ważne są przez 30 dni od pierwszych wykorzystanych zajęć