5bfeba4a-27de-4575-858c-5ecd9fd2321d

KONTAKT

Natalia Kalinowska

psycholog, specjalista psychodietetyki, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Jestem psycholożką oraz specjalistką psychodietetyki. Wykształcenie zdobywałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Prowadzę wsparcie psychologiczne oraz konsultacje psychodietetyczne, gdzie priorytetem jest dla mnie dokładne zrozumienie trudności pacjenta, psychoedukacja, praca oparta na zapewnieniu bezpiecznej przestrzeni i nieoceniającej postawie.
Jestem w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym TER-COGNITIVA w Krakowie, które posiada rekomendację European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam szkolenia z zakresu Terapii
Schematów, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Racjonalnej Terapii Zachowania, klasycznego CBT czy zastosowania narzędzi psychodietetycznych.
Odbyłam dwuletni staż w Centrum Psychodietetyki i Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Przemiana” w Katowicach, gdzie następnie rozpoczynałam pracę w charakterze psychologa, specjalisty psychodietetyki. Mam doświadczenie w indywidualnym jak i grupowym kontakcie z pacjentem. Pracowałam również w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Poradni dla Dzieci i Młodzieży.


Obszary mojej pracy obejmują:
Psychodietetykę
Współpraca z osobami z otyłością oraz nadwagą, wsparcie psychodietetyczne dla osób w procesie terapeutycznym, które chorują na anoreksję, bulimię jak i kompulsywne objadanie się.

Wsparcie psychologiczne
Pomagam w trudnościach dotyczących codziennego funkcjonowania pacjenta jak i w momentach doświadczania przez niego kryzysowych sytuacji w życiu.

Pracę terapeutyczną
Pracuję terapeutycznie z osobami doświadczającymi zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń odżywiania w oparciu o nurt poznawczo-behawioralny.

Pracuję zarówno z osobami dorosłymi jak i młodzieżą od 13 roku życia.